Két új üzemet adott át az Egis Körmenden

Egyszerre kettő, állami támogatással megvalósult technológiai fejlesztés zárult az Egis Gyógyszergyár Zrt. körmendi telephelyén. A beruházásokat Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter avatta fel október 15-én a vállalat vezérigazgatójával, dr. Hodász Istvánnal. Az új csomagolóüzem mellett egy speciális tudás- és technológiaigényű, jellemzően onkológiai gyógyszerek gyártására alkalmas üzemet is létrehozott az Egis, mely ezáltal az onkológiai készítmények területén a fejlesztéstől a hatóanyaggyártáson át a késztermékgyártásig valamennyi gyógyszeripari értékteremtő folyamatot képes vállalaton belül megvalósítani.

A 2018 tavaszán megkezdett projekt összesen mintegy hétmilliárd forintból valósult meg, és egy egyedi kormánydöntés keretében megítélt, több mint egymilliárd forint értékű támogatásban részesült. A beruházáscsomag egyik elemeként az Egis teljessé tette az onkológiai termékfejlesztési és gyártási infrastruktúráját. Az újonnan létrehozott – speciális gyártási körülményeket igénylő gyógyszerek előállítására szolgáló – késztermékgyártó üzembe a legkorszerűbb technológiai innovációkat lehetővé tevő berendezéseket telepített a vállalat.

„Az új beruházásunkkal az onkológiai készítmények fejlesztésének és gyártásának immár az összes lépése megvalósítható az Egisben, ezáltal minden folyamatában ellenőrzött, megbízható, hazai fejlesztésű és gyártású, korszerű generikus készítményekkel tudunk hozzájárulni az onkológiai betegek gyógyításához” – mondta dr. Hodász István, az Egis Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatója.

A most átadott beruházáscsomag másik elemeként egy új csomagolóüzemet alakított ki az Egis. A körmendi telephely végzi a társaság csomagolási feladatainak több mint a felét, a régi csomagolóüzem teljes kihasználtsággal működött, bővítésére nem volt lehetőség. A 2018 elején megvásárolt, a gyáregységgel szomszédos ingatlanon létesített új csomagolóüzem a későbbiekben tovább bővíthető, képes rugalmasan kielégíteni a növekvő piaci igényeket.

A létesítmény a nemzetközi minőségbiztosítási követelményeknek, illetve a számítógépesített rendszerek validálására és az elektronikus adatok kezelésére vonatkozó előírásoknak egyaránt megfelel, valamint a késztermékek ideiglenes tárolására, továbbá a gyártási folyamatokat kiegészítő, a gyógyszerek eredetiségét igazoló szerializációs tevékenységre is alkalmas.

(OTS)

Fotó: Bee Naturalles, Unsplash